„Jak nie czytam, jak czytam”

Nasza szkoła przyłączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce.

Co roku (od 2016) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

7 czerwca 2019 roku  o godz. 1000  uczniowie klas I - VIII zgromadzili się na hali sportowej i czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Próbowaliśmy pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

B. Kmieć